Poznaj system Osteoplant

Przeszło 10 lat temu twórcom systemu implantologicznego Osteoplant przeświecały takie hasła jak: innowacyjność, bezpieczeństwo i dostępność. Z perspektywy czasu wydają się odległe, jednak wciąż zachowują aktualność.

Fundacja Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nieprzerwanie od ponad 15 lat tworzy i rozwija system Osteoplant, będą uczestnikiem rynku dystrybutorów i producentów nowoczesnych wyrobów medycznych. Zajmujemy się produkcją poszczególnych elementów systemu, dbając jednocześnie o ich użyteczność oraz najwyższą jakość. Nad tymi aspektami czuwa zespół wykwalifikowanych ekspertów oraz współpracowników. Na wszystkich etapach produkcji, od zbadania powierzchni przez pakowanie w strefie kontrolnej, aż po sterylizację, zajmujemy się monitoringiem procesu powstawania konkretnych wyrobów. Pozwala to nam zagwarantować absolutne bezpieczeństwo użytkowania tworzonego systemu. Produkowane implanty stomatologiczne, biomateriały i instrumenty medyczne w pełni korelują z wymogami stawianymi przez producentów wyrobów medycznych. Potwierdzeniem tej tezy jest uzyskanie przez nas stosownych certyfikatów z zakresu bezpieczeństwa oraz jakości wyrobów.

Współcześnie funkcjonujące systemy implantologiczne są do siebie bardzo podobne, jednak różnią się jednym, niezwykle istotnym parametrem, a mianowicie – dokładnością wykonania poszczególnych części, co świadczy o jakości, trwałości i możliwości precyzyjnego dopasowania wszczepów do łączników protetycznych.

Tworząc system Osteoplant stawiamy na najwyższą jakość. Wykorzystywane rozwiązania technologiczne umożliwiają nam utrzymanie precyzji na poziomie 1/1000 mm!

Aby dodatkowo zapewnić Państwu pełną kompatybilność, każdy implant dentystyczny dostarczany jest z perfekcyjnie dopasowanym przenośnikiem, mającym stać się filarem protetycznym.

System dostępniejszy dla pacjentów

W latach 90-tych, kiedy ówczesną implantologię charakteryzował głównie wysoki poziom skomplikowania systemów oraz wysokie koszty sprzętu, twórcy w Poznaniu chcieli przede wszystkim usprawnić procedury postępowania protetycznego i chirurgicznego redukując liczbę narzędzi oraz innych elementów niezbędnych do przeprowadzanie kompleksowego leczenia implantoprotetycznego. W ten sposób powstała innowacyjna koncepcja, gwarantująca nie tylko bezpieczeństwo, ale również dostępność produktów pod kątem finansowym. Od tamtej chwili, dzięki ścisłej współpracy ze stomatologami – specjalistami w dziedzinie implantologii, a także ośrodkami badawczymi i akademickimi, system Osteoplant jest stale rozwijany i doskonalony. To obecnie produkt spełniający najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa dla wyrobów medycznych, który na stałe znalazł się w wielu gabinetach dentystycznych, sprawiając, że nowa metoda leczenia stała się o wiele bardziej dostępna dla większej liczby pacjentów.

Misja

Naszym celem jest czynny udział w rynku producentów implantów stomatologicznych, dzięki dostarczaniu klientom sprawdzonych i w pełni skutecznych rozwiązań. Częste spotkania z lekarzami pozwalają nam zrozumieć ich potrzeby. Dokładamy wówczas wszelkich starań, aby nasze produkty były pełną odpowiedzią na ich potrzeby.

Na każdym etapie produkcji, począwszy od sprawdzenia powierzchni, przez pakowanie w strefie kontrolowanej czystości, aż po sterylizację, odpowiadamy za monitoring procesu powstawania produktów, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność bezpieczeństwa użytkowania systemu Osteoplant.

Najważniejszym wyznacznikiem naszego rozwoju są aktualne światowe trendy, czyli konsekwentne dążenie do rozwiązań idealnych pod względem estetycznym oraz do tworzenia procedur prowadzących do skrócenia czasu leczenia. Pamiętamy również o takich elementach jak cena i prostota, co umożliwiło nam zaistnienie na rynku.

Zarządzanie jakością

Proces produkcyjny jest prowadzony zgodnie z systemami zarządzania jakością ISO 9001 oraz ISO 13485. Co ważne – nasze produkty spełniają surowe wymogi Europejskiej Dyrektywy Medycznej 93/42/EEC, a także posiadają znak CE.
Zobacz: Polityka jakości